Страхотен успех за българския спорт в днешния ден от олимпийските игри.

Боряна Калейн спечели едва втория индивидуален медал за България на Олимпийски игри, след като същото направи Адриана Дунавска, която спечели сребро в Сеул през 1988 г.

Снимка: Анна Недкова/официална страница във Фейсбук на Българска федерация художествена гимнастика

Боряна спечели сребърен медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика на Олимпийските игри в Париж след като изигра безупречно четирите си съченатия – с лента, бухалки, топка и обръч. Тя събра 140.600 точки. Победителката Дария Верфоломеев от Германия събра 142.850 точки. Трета остана италианката София Рафаели със 136 300.

Такова стабилно състезание не съм имала през живота си, нито такъв сбор, каза разплаканата от щастие Боряна. Всички в българския щаб коментираха, че това е било

състезанието на  живота й.

Карлос Насар пък донесе второ злато за страната ни в Париж. Той стна олимпийски шампион в категория до 89 кг на турнира по вдигане на тежести. Българинът бе класи над всички останали. Той направи и световен рекорд от 224 кг в изтласкването.

Късно вечерта трето олимпийско злато донесе и Магомед Рамазанов на турнира по свободна борба в категория до 86 килограма. Той надви със 7:1 иранеца Хасан Яздани Чарати, който е шампион в категория до 74 кг на Игрите в Рио през 2016 г.