Случвало ли ви се е да си помислите: „Не мога да повярвам, че току-що казах на детето си това, което моите родители не спираха да ми повтарят! Нима съм обречен(а) да възпроизвеждам техните грешки?“
В „Грешките на нашите родители“ Даниел Дж. Сигъл и Мери Харцел изследват влиянието на собствените ни детски изживявания върху начина, по който отглеждаме децата си. Облягайки се на последните открития в областта на невробиологията, те обясняват как междуличностните отношения се отразяват пряко на мозъка и колко е важно родителите да разберат по-добре своето минало, за да отгледат уравновесени и щастливи деца. Авторите предлагат на родителите подход в серия стъпки, който ще им помогне да осмислят миналото си и да отгледат едни уравновесени и отговорни личности.
Какво си спомняме?
Как възприемаме реалността? Как общуваме? Как създаваме емоционални връзки? Как запазваме самообладание и как го губим? На всички тези въпроси – и на още много – авторите дават задълбочен, едновременно научен и разбираем за читателя отговор, подплатен с много примери.
Книгата вече е на българския пазар.
Завършил медицина в Харвард, Даниел Дж. Сигъл е уважаван педиатър и детски психиатър, прецизен изследовател на отношенията в семейството и блестящ популяризатор. Съвместно с Мери Харцел, която също е педиатър и опитен експерт в областта на възпитанието, написва „Грешките на нашите родители. Как да не ги повтаряме при отглеждането на нашите деца“. Книгата светкавично се превръща в абсолютен бестселър в САЩ и Канада, впоследствие е преведена на десетки езици.
0 Коментара